V LDN probíhá rehabilitace pod vedením zkušených fyzioterapeutek.
Každému pacientovi/klientovi je sestaven individuální cvičební program. Rehabilitace je zaměřena nejen na pacienty/klienty s chronickými chorobami pohybového aparátu, ale i na stavy po mozkových příhodách, po zlomeninách apod.
Léčebná tělesná výchova je zaměřená na zlepšení mobility a soběstačnosti, na celkové zlepšení svalové síly, zvětšení rozsahu hybnosti v případě nového kloubu, nácvik správného stereotypu chůze nejen o berlích, nácvik soběstačnosti a sebeobsluhy. Součástí je také instruktáž o pohybovém režimu po různých operacích např. po totální endoprotéze atd.
K rehabilitaci používáme moderní pomůcky, např. motodlahy, různá šlapadla, overbally, míčky na míčkování, a další. Součástí je i fyzikální terapie (elektroléčba, magnetoterapie).
Další činnosti:
Lymfodrenáže speciálně vyškolenou fyzioterapeutkou. Lymfodrenáže využíváme zejména při řešení otoků způsobených poruchou oběhu lymfy.
Taping vyškolenou fyzioterapeutkou.
Poradenství pro pacienty, rodinné příslušníky a veřejnost.
Taping je metoda využívající unikátní vlastnosti barevných lepicích pásků s terapeutickým účinkem. Aplikací kinesio tapu oslovujeme CNS a skrz tuto soustavu dosahujeme terapeutického efektu. Taping má vliv například na snížení městnání v krevním a lymfatickém řečišti, zmírnění otoku, podpoře svalů (facilitace x inhibice), korekce kloubní funkce, stimulace propriceptorů atd.
Při správné aplikaci na postiženou oblast dochází k aktivaci reflexní odpovědi organismu s cílem odstranit patologické změny.
Nadměrnou zátěží může docházet ke změnám pH, konkrétně snížení pH. Bolest je způsobena především mechanickým poškozením buněk. Reakcí na toto poškození je excentrický svalový stah, přičemž se uvolňují látky z těchto poškozených tkání (bradykinin, ionty K+, ATP, serotonin, somatostatin aj.). Současně dochází k hromadění vody ve svalu. Obecně vede větší prokrvení svalu k většímu prostupu H2O pomocí difúze. Tím se zmenšuje prostor mezi kůží a svalem. Dochází ke kompresi receptorů, nutritivních a lymfatických cév a tím ke zhoršení cirkulace, žilnímu městnání a hromadění metabolitů ve svalové tkáni.
V současné době můžeme hovořit o celosvětovém využívání kinesio tapingu. Oproti původnímu účelu je však až 85% využití této metody mimo sport.